23. jul
GJEMSEL: Jonatan Teigland har for vane å gjemme seg for motstandernes forsvarere. Mer enn én gang har han dukket opp fra intet for så å sette ballen i mål. Her forsøker han imidlertid å skjule seg bak den.
 
- Det har vært flere konkrete henvendelser
EIDSVOLL: Eidsvold Turns strålende vårsesong har vekket interessen for flere av klubbens spillere.

Publisert: 07.jul.2018 23:40
Oppdatert: 09.jul.2018 06:33

- Vi har en tett dialog med spillerne om hvem som er interessert, og hva som vil være den beste veien videre, sier Turn-trener Joakim Dragsten.

I stedet for å nevne navn sier trønderen at det har vært konkrete henvendelser på omtrent alle klubbens offensive spillere.

I tillegg har blant andre venstrebacken Johan Kolbjørnsrud stått på andre klubbers ønskeliste. Sørumsand-karen forlenget imidlertid kontrakten med Eidsvold Turn tidligere i vår.

TO TOMÅLSSCORERE

Mellom lørdagens VM-kvartfinaler tok Eidsvold Turn imot Bjørnevatn hjemme på Myhrer. Kampen var – i kjent stil – i stor grad enveiskjørt av hjemmelaget. Med tre scoringer i løpet av førsteomgangens siste kvarter og én scoring rett etter pause ble det nærmest en transportetappe.

Robin Hofer Dahl sendte hjemmelaget foran etter halvtimen, før Jonatan Teigland doblet på utsøkt vis. Teigland steg til værs omtrent ved 16-meteren etter innlegg fra høyresiden. Ballen gikk via lysluggens hode, i bue over Bjørnevatns målvakt før den snek seg inn helt oppe i vinkelen.

Rett før pause var samme mann på plass igjen. På kjent Teigland-vis var han på rett sted til rett tid og tappet inn 3-0. Få minutter etter hvilen var han nest sist på ballen da Hofer Dahl banket inn 4-0.

- HYLLER LAGET

- Vi gikk ut hardt, som vi pleier å gjøre på hjemmebane. Det var ikke mye tvil om hvem som skulle stikke av med seieren, sier Teigland.

Kampens store spiller er samtidig opptatt av å hylle kollektivet Eidsvold Turn:

- Det er en fin gjeng med gutter, og massevis av gode fotballspillere. I tillegg er det veldig god stemning innad i gruppa, understreker spilleren med flest mål for Eidsvold Turn i fjorårssesongen.

KAN BLI FORANDRINGER

De to målscorerne gjorde seg neppe mindre ettertraktet etter kampen mot Bjørnevatn. Samtidig følger også Eidsvold Turn med på aktuelle forsterkninger.

- Som vi har snakket om før har vi ikke den bredeste troppen, sier Dragsten som spesielt ønsker seg flere strenger å spille på defensivt. Dersom vi skulle miste noen fremover i banen må vi ha på plass noen erstattere der også, påpeker han.

- Mange av spillerne våre ser også muligheten til å spille én divisjon opp uten å bytte klubb, sier Dragsten og sikter da til at klubben ligger svært godt an med tanke på opprykk.

ÉN KAMP UNNA SOMMERFERIE

- Jeg hadde ikke trodd på deg om du sa vi skulle ta sommerferie uten tap, sier Dragsten.

Før Turn kan ta noen dagers fotballfri venter riktignok vårsesongens siste kamp. Den spilles borte mot tabelljumbo Selbak, som etter snart halvspilt sesong står med kun ett fattig poeng. Likevel mener Dragsten laget må være skjerpet før kampen mot bunnlaget.

- Vi foretrekker nok å spille på en nyvannet kunstgressbane i stedet for en småhumpete gressbane, men vi har kvaliteter nok til å kunne vinne der også, smiler treneren.

Kampfakta

Norsk Tipping-ligaen avd. 2

Eidsvold Turn – Bjørnevatn 4-0 (3-0)

Myhrer, 90 tilskuere

Dommer: Martin Myrnes Bolstad, Bækkelagets SK

Mål:

1-0 30. min.:Robin Hofer Dahl

2-0 36. min.: Jonatan Teigland

3-0 44. min.: Jonatan Teigland

4-0 48. min.: Robin Hofer Dahl

Gule kort: Mads Aimar Bakkeby, Kenneth Lydersen, Giedrius Tomkevicius, Kabamba Tumba Kalabatama, Bjørnevatn.

ETF: Peter Rusina - Robin Edvardsen (Sondre Rustad Rudi fra 63.), Runar Heggestad, André Trandum Nordlie, Johan Kolbjørnsrud - Jon Erik Økland, Kristoffer Trandum Nordlie - Markus Furseth (Thierry Dabove fra 71.), Jonatan Teigland (Markus Stensby fra 69.), Stian Teksum (Joakim Madsen fra 56.) – Robin Hofer Dahl (Piotr Gawecki fra 69.)

 
Telefon: 63 92 27 00 // Tips oss: Skjema »

Administrerende direktør:Eva Holmgren »
Ansvarlig redaktør:Bjørn Inge Rødfoss »
Produksjonsredaktør:Knut Øsmundset »
Vaktsjef og digitalt ansvarlig:Jørgen Berg-Sollien »
Salgssjef:Tina Berger »
EUB har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.
 
EUB bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her, og vår personvernerklæring her. Les mer om vilkår og samtykke
 
Løsningen er designet og utviklet av Hamar Media – www.hamarmedia.no