15. nov
STORtINGSVALGET 2017. Til høsten gjøres valglokalene klare til Stortingsvalg igjen.
 
17 partier å velge fra
AKERSHUS. Valgstyret i Akershus har godkjent 17 valglister til høstens stortingsvalg.

Publisert: 22.mai.2017 06:00
Oppdatert: 22.mai.2017 06:23

Fylkesvalgstyret godkjente mandag 15. mai 17 valglister til Stortingsvalget 2017 i Akershus: Alliansen, Arbeiderpartiet, Demokratene, Fremskrittspartiet, Helsepartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Partiet De Kristne, Kystpartiet, Liberalistene, Miljøpartiet De Grønne, Piratpartiet, Pensjonistpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

LOKALE REPRESENTANTER

Her er listetoppene og lokale representanter:

Høyre:

1. Jan Tore Sanner, Bærum

2. Tone W. Trøen, Eidsvoll

21. Mahmood Ahmad, Ullensaker

Fremskrittspartiet:

1. Hans Andreas Limi, Bærum

8. Iver Tokstad, Ullensaker

18. Tove Veronica Owre, Eidsvoll

20. Alf Jaran Karlsen, Ullensaker

Venstre

1. Abid Raja, Oslo

11. Karl H. Laache, Nannestad

19. Tord Hustveit, Eidsvoll

21. Stein V. Leidal, Ullensaker

23. Runar Bålsrud, Hurdal

Kystpartiet:

1. Erik Strand, Oslo

3. Terje Røberg, Ullensaker

Rødt:

1. Silje J. Kjosbakken, Sørum

4. Anders K. Erikstad, Ullensaker

11. Gunn Frisholm, Ullensaker

17. Lill Kvaksrud, Ullensaker

20. Eivind Grønning, Ullensaker

23. Egil Ramdal, Eidsvoll

Sosialistisk Venstreparti:

1. Nicholas Wilkinson, Oppegård

3. Torleif Hamre, Eidsvoll

14.Johanne Østengen, Ullensaker

20. Helga Hustveit, Eidsvoll

Arbeiderpartiet:

1 Anniken Huitfeldt, Ullensaker

9. Tonje Brenna, Ullensaker

10. Ole G. Brenden, Eidsvoll

Senterpartiet:

1. Sigbjørn Gjelsvik, Sørum

2. Martha Tærud, Nannestad

5. John-Erik Vika, Eidsvoll

8. Anne-Line Sollie, Ullensaker

12. Eline S. Oserud, Ullensaker

Kristelig Folkeparti:

1. Ingunn E. Ulfsten, Gjerdrum

3. Lars B. Salvesen, Eidsvoll

7. Lise K. Furuseth, Ullensaker

17. Sigurd Brennsæte, Hurdal

Helsepartiet:

1. Lise Katrine Askvik, Skedsmo

21. Eva Myrvold, Ullensaker

Partiet De Kristne Status:

1. Erik Selle, Bærum

10. Else Espelund, Eidsvoll

Pensjonistpartiet:

1. Ragnar Dahl, Frogn

2. Britt Vestlie, Nannestad

3. Birger Meinhardt, Eidsvoll

8. Hugo Aurdal, Eidsvoll

15. Petter Engebretsen, Eidsvoll

Demokratene i Norge:

1. Makvan Kasheikal, Kristiansand

10. Monica A. Nymann, Eidsvoll

16. Thor Thorsholen, Ullensaker

Liberalistene:

1. Deniz S. Gungør, Nes

4. Bjørn M. Slinde, Eidsvoll

12. Andreas F. Holm, Nannestad

15. Lasse Grønsberg, Ullensaker

Miljøpartiet De Grønne:

1. Rasmus Hansson, Bærum

2. Kristin Antun, Nannestad

10. Eirik Ballestad, Ullensaker

Alliansen:

1. Hans Jørgen Johansen, Oslo

Piratpartiet:

1. Øyvind Eikrem, Trondheim

 
Telefon: 63 92 27 00 // Tips oss: Skjema »
Ansvarlig redaktør (konst.):Vegard Storbråten Øye »
EUB har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.
 
EUB bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her, og vår personvernerklæring her. Les mer om vilkår og samtykke
 
Løsningen er designet og utviklet av Hamar Media – www.hamarmedia.no